En

Umělecká zastávka

Umělecká zastávka

Umělecká zastávka je další 8smičkový výstavní prostor, který se nachází přímo uprostřed Humpolce v ulici Žižkova. Jejím autorem je vizuální umělec Richard Loskot. Zastávka vznikla jako jedna z intervencí do veřejného prostoru během výstavy Ruka na konci ramene: (Spolu)práce v českém a slovenském umění a jejím cílem bylo poskytnout prostor studentům a mladým umělců, kteří mohou na tabuli zastávky instalovat svá díla a vytvářet si tak výstavy dle vlastních představ.

V současné chvíli je v 8smičkové zastávce vystaveno dílo Jana Nováka, které vzniklo jako součást jeho maturitní práce na SUPŠ Helenín. Obraz je inspirován státním umění po roce 1948, socialistickým modernismem a realismem. Dílo Vodárna je jedno ze šesti pláten.

V zastávce již vystavovala dvojice Jiří Charvát a Jarroko, studenti ZUŠ Humpolec, ZUŠ Pelhřimov, SUPŠ Helenín, SOŠU Světlá nad Sázavou, Gymnázium Dr. Aleše Hrdličky, absolventi kurzu kresby a malby, děti z letních 8smičkových příměstských táborů, Helena Ticháčková, Marie Štefáčková, Anna Fiedlerová, Lenka Zadražilová.

Zastavte se na umění!