En

Pro dospělé

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Každou výstavu doplňují komentované prohlídky výstavou vedené kurátory nebo samotnými umělci. Jde o ideální příležitost, dozvědět se všechno, co vás zajímá o jednotlivých dílech, procesu tvorby nebo tématu výstavy. Termíny komentovaných prohlídek najdete v programu.

Pokud komentované prohlídky nestíháte a chcete o výstavě vědět víc, tak si pusťte do ucha 8SMIČKAST. Formou podcastu vám zprostředkováváme komentovky – můžete si je tak pouštět kdykoliv a kdekoliv. Při návštěvě výstavy nebo v pohodlí domova.

VEČERNÍ ŠKOLA & UMĚNÍ

8smička v každém školním roce pořádá přednášky o umění, designu a architektuře, které jsou určené pro všechny uměno-nadšence začátečníky i pokročilé. Dozvíte se vše, co jste kdy chtěli vědět o umění, abyste pak mohli v galeriích uznale pokyvovat hlavou. Každý rok má svoje téma – významené umělecké směry 20. století, motivy ve výtvarném umění nebo významné roky. Večerní škola & umění probíhá každý třetí čtvrtek v měsíci a aktuální informace najdete v programu.

KURZ KRESBY

Oblíbený kurz kresby a malby je už stálicí v 8smičkovém programu! Jednotlivé běhy se od sebe liší tématem, vždy jde ale o deset setkání s uměním – každou středu od 17.30 do 20.30 tak zlepšujete svoje výtvarné dovednosti. Chceme, abyste zažili více tvůrčích přístupů, technik i námětů – proto se těšte na několik lektorů, umělců a výtvarníků. Společně s nimi si vyzkoušíte skicování tužkou, kresbu uhlem a tuší, malbu, grafiku a spoustu dalšího.  

O kurz je velký zájem, proto doporučujeme zamluvit si místo s předstihem. Neváhejte se ozvat na mail jana.fisarova.strejckova@8smicka.com.

SIRÉNY

Sirény houkají první středu v měsíci a pro vás je to znamení běžet do 8smičky na program, ve kterém společně poznáváme Humpolec, jeho veřejný prostor a umění v něm. Sirény jsou přednášky, procházky, mapy, výlety a mnohem víc – spojuje je ale zájem o prostor, který je nás všech a ve kterém se každodenně pohybujeme.