En

Pro rodiny a děti

VÝTVARNÉ DÍLNY

Výtvarné dílny nabízejí kreativní tvoření pro celou rodinu. Zveme všechny malé umělce (a jejich rodiče i prarodiče) ke společným výtvarným aktivitám, které rozvíjí dětskou představivost a jejich vztah k umění a tvoření. Téma a lektoři se mění, aktuální termíny dílen najdete v programu.

PROCHÁZKY VÝSTAVOU A BYTEM SBĚRATELE

8smička pravidelně pořádá speciální procházky výstavouBytem sběratele pro děti, při kterých jsou malí návštěvníci v přímém kontaktu s uměleckými díly. Kreativní aktivity se odehrávají přímo v prostoru galerie nebo stálé sbírky a jsou pro děti inspirací a prostředkem k přemýšlení nad uměním i vlastní tvorbou.

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

8smička o letních prázdninách pořádá dva příměstské tábory (v červenci a srpnu). Děti se tak na pět dní stávají umělci na plný uvazek – malují, kreslí, modelují, tisknou, stříhají, lepí… Každý den zkouší něco nového a každým dnem je provádí jiný lektor. Tvoření je během dne rozdělené na dva bloky – dopolední a odpolední. Mezitím jsou pravidelné přestávky na svačiny, oběd i pohybové aktivity.

Tábor je pro děti od 6 (1. třídy ZŠ) do 12 let. Pro více informací pište na mail info@8smicka.com.

VÝTVARNÝ KROUŽEK

8smička ve školním roce 2023/24 znovu otevírá výtvarný kroužek pro všechny malé umělce od 6 do 11 let, které baví tvoření! Děti během roku zkouší různé výtvarné techniky a práci se zajímavými materiály. Cílem je podporovat v nich zájem o kreativní činnost. Zároveň jsou děti pravidelně v přímém kontaktu s uměleckými díly – skrze aktuální výstavy i naši stálou sbírku. 

Míst je opravdu jen pár, tak pokud máte vy a vaše děti zájem, určitě neváhejte a pište na mail natalie.brzonova@8smicka.com. Kroužek probíhá každou středu od 14.30–16.00.