En

Rodinná výtvarná dílna #10

So 30.06.2018
14.00–17.00

RODINNÁ VLAJKA

Tentokrát do 8smičky v rámci sobotní rodinné dílny zavítá umělec Matěj Smetana, jehož dílo My jsme světmůžete najít právě v aktuální výstavě. Inspirován vlajkou jako uměleckým motivem pro toto dílo shromáždil patnáct existujících verzí univerzální světové vlajky. Vlajky běžně potkáváme jako symboly států, měst, klubů nebo organizací. Napadlo vás ale někdy, že by také vaše rodina mohla mít svoji vlastní originální vlajku? Jak by asi vypadala? Víte, že jednotlivé barvy a znaky používané na vlajkách mají svůj význam? Pár slov vám o tom poví přímo Matěj Smetana a spolu s Jendou Peknikem Kozákem vám poté pomohou navrhnout a vyrobit opravdovou látkovou vlajku vaší rodiny.

„Matěj Smetana vnímá svůj způsob práce jako určitý druh konceptuální hry, a hra je také principem, který je s jeho tvorbou neodmyslitelně spjatý. Pomocí hry názorně analyzuje určité procesy a postupy související s naším vnímáním, přičemž v tom není nikdy nic složitého – předností jeho prací je jednoduchost prostředků a srozumitelnost v kombinaci s významovou hloubkou a nápaditostí, kterou v sobě tato díla nesou. Na začátku jeho práce jako by vždy stála úvaha: „Co kdybych udělal…“ nebo „Co by se stalo, kdyby…“, jako když uvažujeme, jakým způsobem překonat nudu, hrát si nebo něco vymyslet, přičemž se nám otevírá nekonečné množství nápadů. Následně si autor vytvoří nějaká pravidla či postup, podle kterého pak samotné dílo vzniká. Proto je také jeho přístup někdy přirovnáván k vědeckému výzkumu.“ (Alžběta Cibulková, portál Artlist)

Doporučujeme rezervovat si místo na info@8smicka.com.
Materiál a pomůcky jsou zahrnuty v ceně.

Sobotní dílnou 30. 6. 2018 od 14:00 již tradičně navazujeme na aktuální výstavu Pocta suknu: Textil v kontextu umění. Před/ po dílně si můžete výstavu projít a plnit úkoly s pracovním listem, který se u nás šije nití a jmenuje se Sešít_ek. Pracovní list zvládnou i ti nejmenší a je to opravdu legrace, uvidíte sami. Vstupné na výstavu je 8 korun.

Délka rodinné dílny: 14 – 17 hodin, přijďte kdykoliv, my tam budeme. Cena: dospělý + 1 dítě/ 88,- Kč, dospělý + 2 děti/ 128,- Kč, dospělý + 3 děti/ 168,- Kč, dospělý + 4 děti/ 208, dospělý + 5 dětí 248,- Kč + další dospělý v každé kategorii vstupné dobrovolné.