En

Krasopísmo s Pen Pals #workshop

Ne 31.03.2019
15.00–17.00

8smička společně s Pen Pals připravila doprovodný program pro dospělé k výstavě Kuna nese nanuk: Umění čtení umění, která je celá o písmu v umění. A protože Pen Pals jsou vaši kamarádi na psaní, byli jasná volba.

Karolína a Rozi si založily před rokem Pen Pals a od té doby pořádají workshopy, kde se naučíte, jak si napsat ty nejhezčí dopisy, cedule do bistra nebo oblíbený citát na zeď. Základy typografie, různé nástroje, abecada, hory papíru, od vašeho rukopisu až k letteringu, to je krasopísmo, meditace psaním.

V 8smičce vás čeká taková mini verze workshopu krasopísmo. Ve skupince 12 účastníků vám Karolína ukáže, jak si správně rozepsat ruku a jak správně uchopit tužku, pero nebo štětec. Budeme si povídat o tom, co je italika, minusky, verzálky, lettering nebo moderní kaligrafie. Krasopísmo je o vlastním a originálním rukopise a my se ho budeme snažit pochopit a posunout o něco dál.

PS: oblíbené pero, fixu nebo jiný psací nástroj s sebou!

Kapacita workshopu je omezená, proto doporučujeme se přihlásit na info@8smicka.com. Cena workshopu je 88 Kč.

Karolína Stryková je kreativní duše, která se věnuje všemu od grafiky přes ilustraci až po typografii. Spolu s kamarády otevřela obchod Polagraph, má vlastní značku Paragraph s originální papírovým zbožím nebo s doplňky In August Company. Kromě toho vytváří vizuály pro menší firmy nebo jednotlivce, maluje na zdi velkých firem nebo ilustruje dětské knížky.