En

Vernisáž výstavy Veřejný prostor CZ/ Krajina města

St 06.06.2018
18.00

Galerie Jaroslava Fragnera zahájí ve středu 6. 6. v 18:00 na rohu Horního náměstí a Hradské ulice venkovní verzi výstavy Veřejný prostor CZ / Krajina Města. Výstava zahrnuje projekty pro jednotlivá náměstí či parky až po umělecké intervence i komunitní aktivity nebo rozsáhlé koncepty ovlivňující podobu nejen center měst za posledních 27 let z celé České republiky.

Veřejný prostor se v posledních letech dostává na přední místa diskuzí o architek­tuře. Již se nejedná jen o téma expertů, ale i široké veřejnosti a politiků a je to téma, které se skloňuje také na malých městech. Téma péče o veřejné městské prostory a o jejich originální, a přitom obyvatelné a vizuálně atraktivní ztvárnění je také jedním z těch, kterým se 8smička bude dlouhodobě věnovat.

Šedesát realizací z celé republiky rozdělených do šesti kapitol (rekonstrukce historických městských prostorů, nové veřejné prostory, komplexní přístup k veřejnému prostoru, parky, umělecká díla ve veřejném prostoru a aktivity) jsou prezentované formou výlepových plakátů. Výstavu doprovází stejnojmenná česko-anglická publikace, kterou lze v Humpolci zakoupit v knihkupectví zóny pro umění 8smička. Na vernisáž naváže od 19:00 přednáška o veřejném prostoru a dopravě na malých městech velikostí podobných Humpolci, která se koná v auditoriu zóny pro umění 8smička.

Kurátoři výstavy: Petr Kratochvíl, Gabriel Kurtis, Dan Merta
Grafické zpracování: Anna Gut
Spolupráce: Pavla Melková, Michaela Hečková, Renata Vrabelová, Jakub Hepp
Poděkování: Jan Kotyza za poskytnutí prostranství pro výstavu
Pořadatel: Galerie Jaroslava Fragnera

Výstava se dále představí Praze jako součást Landscape festivalu Praha 2018 /26.6. – 31.8 /a v Karlových Varech / 4.9 – 30.9./