En

Večerní škola & umění #konceptuální umění

Čt 19.03.2020
17.00

Z důvodu koronavirových prázdnin je celá 8smička bohužel uzavřena. Všechny programy jsou proto prozatím zrušeny. Těšíme se na vás a slibujeme, že se vám to v budoucnu pokusíme vynahradit.

Ve školním roce 2019/2020 8smička již po druhé otevírá večerní školu aneb přednášky o umění s dialogem, které jsou určené pro všechny uměno-nadšence začátečníky i pokročilé. Dozvíte se vše, co jste kdy chtěli vědět o moderním a současném umění, abyste pak mohli v galeriích uznale pokyvovat hlavou. Od druhé poloviny 19. století až do dnešní doby napříč všemi uměleckými směry – v březnu se těště na konceptuální umění. Od Marcela Duchampa přes Josepha Kosutha až do dnešních dnů.

Teoretickou přednášku doplní svým komentářem umělec Jan Peknik Kozák, který nabídne originální pohled na dané období se všemi souvislostmi a odkazy na současné umění. 

Pro všechny školáky budou připravené studijní materiály, kde kromě toho kdo, kdy, kde, co a jak, najdou i různé tipy na filmy / knížky / výstavy. 

V diářích si můžete zakroužkovat všechny třetí čtvrtky v měsíci až do června.

Diskuze o všem, co vás zajímá. 
Délka = 90 minut. 
Vstupné 18 Kč.
Na jednotlivé lekce lze chodit zvlášť. 

Rozvrh na školní rok 2019/2020:
16.4. Abstraktní expresionismus
21.5. Socialistický realismus + soc art
18.6. Pop art 

Garanti: Natálie Brzoňová & Jana Strejčková & Jan Peknik Kozák

Natálie Brzoňová, absolventka Estetiky a kulturních studií a Učitelství estetické výchovy pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a pedagožka estetické výchovy výtvarné na Gymnáziu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci a Jana Strejčková, absolventka oboru Výtvarná výchova a informatika pro střední školy Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové a grafička a ilustrátorka. Jan Peknik Kozák je umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín.