En

Sobotní rodinná dílna #140

So 20.11.2021
14.00–17.00

ODPAD JAKO UMĚNÍ

Zase je tady sobota, a to znamená jediné – rodinnou výtvarnou dílnu v 8smičce! Od dvou do pěti pro rodiče i pro děti kreativní tvoření – vždy na jiné téma a s jiným lektorem. Tentokrát s lektorkou Kateřinou Švejdovou.

Jaké předměty nás obklopují doma? Co potřebujeme k životu? Co je to to nutné? A mají všichni lidé ty stejné potřeby? Pojďme se společně podívat pod pokličku životu na ulici – jaké potřeby lidé bez domova mají, jaké poklady si schovávají a co vyhazují? Inspirujeme se dílem Matyáše Chocholy a z běžných předmětů či odpadů sestavíme objekty. Sochy, sošky! Budeme lepit, stříhat, spojovat, svazovat! Kdo bude chtít, může na dílnu přinést něco z toho, co běžně sám vyhazuje – třeba obal od sušenky nebo pet lahev. Těšíme se na vás! 

Sobotní dílny v 8smičce navazují na výstavu Ruka na konci ramene. Pro děti máme připravenou speciální aktivitu, kdy se z nich stanou velcí umělci a budou tvořit svoje vlastní umělecké dílo.

Délka rodinné dílny: od 14 do 17 hodin. Cena: dospělý + 1 dítě/ 88,- Kč, dospělý + 2 děti/ 128,- Kč, dospělý + 3 děti/ 168,- Kč, dospělý + 4 děti/ 208, dospělý + 5 dětí 248,- Kč + další dospělý v každé kategorii vstupné dobrovolné. Menší děti se mohou v doprovodu dalších dospělých zabavit stavebnicí Špulka, kreslením, běháním po okolí nebo tovární vyšívánkou.

A protože umění je lepší vidět naživo než online, tak mějte prosím připravené potvrzení o očkování, potvrzení platného antigenního či PCR testu z testovacího centra nebo potvrzení o prodělání nemoci, ne starší než 180 dní. Věříme, že to chápete. Umění zdar.