En

Sobotní rodinná dílna #135

So 16.10.2021
14.00–17.00

BOUDNÍKEM NA JEDEN DEN

Zase je tady sobota, a to znamená jediné – rodinnou výtvarnou dílnu v 8smičce! Od dvou do pěti pro rodiče i pro děti kreativní tvoření – vždy na jiné téma a s jiným lektorem. Tentokrát se skvělou lektorkou Marianou Dočekalovou.

Kdo to byl V. Boudník? A proč se ocitl na výstavě o spolupráci? Co je to aktivní grafika a jak se vytváří? A když jsem „aktivní“ dokážu vytvořit aktivní grafiku? Inspiraci k tvorbě aktivní grafiky budeme hledat v hlubotiskových grafikách V. Boudníka a jeho spolupracovníků – dělníků z továrny ČKD. Továrna byla pro V. Boudníka místem obživy, byl zde zaměstnán mimo jiné jako nástrojař, ale i místem inspirace a zdroje materiálu. Auditorium se tuto sobotu promění na experimentální továrnu se strojem na tisk (grafickým lisem) a spousty netradičních nástrojů a kovových součástek. Budeme vyrábět matrici z plechu, do které budeme bouchat kladívkem, protlačovat, stříhat, perforovat, ohýbat…. Do deformovaných míst kovové matrice zatřeme barvu a otiskneme pomocí grafického lisu na papír. Připravte si všechny svaly, továrna funguje jen na ruční pohon. 

Sobotní dílny v 8smičce navazují na výstavu Ruka na konci ramene. Pro děti máme připravenou speciální aktivitu, kdy se z nich stanou velcí umělci a budou tvořit svoje vlastní umělecké dílo.

Délka rodinné dílny: od 14 do 17 hodin. Cena: dospělý + 1 dítě/ 88,- Kč, dospělý + 2 děti/ 128,- Kč, dospělý + 3 děti/ 168,- Kč, dospělý + 4 děti/ 208, dospělý + 5 dětí 248,- Kč + další dospělý v každé kategorii vstupné dobrovolné. Menší děti se mohou v doprovodu dalších dospělých zabavit stavebnicí Špulka, kreslením, běháním po okolí nebo tovární vyšívánkou.