En

Rodinná výtvarná dílna #84

So 07.12.2019
14.00–17.00

SÁDRÁČE

Co se stane, když se barva stane hmotou? Inspirujme se Emöke Vargovou, která už v pekáčích napekla, a to nejen na Vánoce. Čeká nás dobrodružství v podobě sádrového odlitku. Napečeme, odlejeme a vyklopíme z formy. Závěrem můžeme i pocukrovat. A co si navaříte, …. Na sobotní dílně se s matérií barvy a hmoty těší Dagmar Chocholáčová.

Dagmar Chocholáčová se aktivně věnuje lektorské činnosti v pražském Veletržním paláci, pracuje s nejmenšími návštěvníky v rámci heren pro rodiče s dětmi, předškolními a školními skupinami i dospívajícími v rámci výtvarné pedagogiky na gymnáziu.

Sobotní dílny v 8smičce navazují na výstavu Retina: Možnosti malby (1989-2019). Pro děti máme připravený i zábavný pracovní list, kdy se z nich stanou velcí umělci a budou tvořit svoje vlastní umělecké dílo. Pomocnou ruku jim nabídnou jejich zkušenější kolegové, kteří už svá díla vystavují a mají s tvorbou větší zkušenost. To děti koneckonců uvidí na vlastní oči ve výstavě.

Délka rodinné dílny: 14–17 hodin. Cena: dospělý + 1 dítě/ 88,- Kč, dospělý + 2 děti/ 128,- Kč, dospělý + 3 děti/ 168,- Kč, dospělý + 4 děti/ 208, dospělý + 5 dětí 248,- Kč + další dospělý v každé kategorii vstupné dobrovolné. Menší děti se mohou v doprovodu dalších dospělých zabavit stavebnicí Špulka, kreslením, běháním po okolí nebo tovární vyšívánkou.