En

Rodinná výtvarná dílna #78

So 26.10.2019
14.00–17.00

OD RÁMU K OBRAZU

Jít do obchodu a koupit si hotové plátno na malování umí každý. My ale na to půjdeme jako za starých časů. Dřevěné latě spojíme do rámu, na to natáhneme plátno a připravíme si povrch pro malování. Budeme měřit, řezat, zatloukat hřebíky, stříhat, napínat a nakonec i malovat. Ve výstavě společně prozkoumáme kdo, jak a na co maluje. Pak se i my staneme malíři a na vyrobený rám s plátnem namalujeme vlastní obraz. Dílnou vás provede lektorka Mariana Dočekalová.

Sobotní dílny v 8smičce navazují na výstavu Retina: Možnosti malby (1989-2019). Pro děti máme připravený i zábavný pracovní list, kdy se z nich stanou velcí umělci a budou tvořit svoje vlastní umělecké dílo. Pomocnou ruku jim nabídnou jejich zkušenější kolegové, kteří už svá díla vystavují a mají s tvorbou větší zkušenost. To děti koneckonců uvidí na vlastní oči ve výstavě.

Délka rodinné dílny: 14–17 hodin. Cena: dospělý + 1 dítě/ 88,- Kč, dospělý + 2 děti/ 128,- Kč, dospělý + 3 děti/ 168,- Kč, dospělý + 4 děti/ 208, dospělý + 5 dětí 248,- Kč + další dospělý v každé kategorii vstupné dobrovolné. Menší děti se mohou v doprovodu dalších dospělých zabavit stavebnicí Špulka, kreslením, běháním po okolí nebo tovární vyšívánkou.