En

Letní KIN8: Mistr

Pá 31.07.2020
21.30

Poslední pátek v měsíci patří v 8smičce vždy filmovým projekcím a vy se tak těšte na filmový klub pro fajnšmekry. V červenci se těšte na letní kino před 8smičkou pod širým nebem.

Letošní pojetí KIN8 (dříve 8MM) má za cíl seznámit vás s mistry filmařského oboru, prvním z nich je Paul Thomas Anderson, jehož tvorba ovlivnila 90. léta i první dekádu tohoto století. Celkem si promítneme čtyři filmy a zkusíme tak divákovi pomoci vytvořit ucelený obraz toho, co všechny tato díla spojuje. Stejně jako výtvarní umělci, mají i režiséři svůj jedinečný vizuální styl i oblíbené téma, které však není možné vždy poznat pouze z jednoho díla. Jeho odhalení nám umožní lépe proniknout do podvědomí stvořitele. Paul Thomas Anderson je režisér amerického původu, jenž má na kontě přes 16 celovečerních filmů. 8smičkový filmový klub vám během 4 měsíců nabídne tyto filmy: Magnolie, Až na krev, Opilí láskou a Mistr. Těšte se na létající žáby, ropná pole, erotiku po telefonu i scientologii…

V červenci tuto sérii zakončíme filmem Mistr, který se odehrává v USA na začátku 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell (Joaquin Phoenix), který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. S každým nervovým výbuchem se propadá stále níž a postupně se stává bezprizorním psancem. Shodou náhod se setkává s charismatickým Lancasterem Doddem (Philip Seymour Hoffman), který je právě se svou oddanou ženou (Amy Adams) a skupinou svých věrných příznivců na cestě do New Yorku, kde hodlá světu představit své nové učení. Lancaster Dodd, svým okolím nazývaný „Mistr“, je Freddieho živelností fascinován a ujímá se jeho „léčby“ podle vlastní teorie, která se má již brzy stát impozantní vírou. Mezi oběma muži vzniká velmi silné a neobyčejné pouto. (Oficiální text distributora)

KIN8 – to jsou projekce pro každého, kdo chce vidět filmy jinde nevídané a slyšet repliky jinde neslýchané. K filmu si můžete dát víno / limču / pivko a přivést i psa. Výběr filmu je na nás, výběr občerstvení na vás. 8smičkové kino je pro všechny filmomily to pravé.