En

Komentovka výstavou Vrchovina, krabatina, mrchovina

So 13.07.2019
15.00

Emma Hanzlíková, hlavní kurátorka výstav v 8smičce, vás provede čtvrtou výstavou Vrchovina, krabatina, mrchovina: Solitéři Vysočiny. Dozvíte se všechno o výstavě i o samotných umělcích a jejich dílech, a kromě toho se můžete těšit na spoustu zákulisních informací, které může vědět pouze kurátor výstavy.

Vstup na komentovanou prohlídku je v rámci vstupného na výstavu 8,- Kč. Na komentovanou prohlídku doporučujeme rezervaci na info@8smicka.com.

Emma Hanzlíková, teoretička umění a sinoložka. Od roku 2017 hlavní kurátorka zóny 8smička v Humpolci. Dlouhodobě se věnuje propojování asijského a evropského umění, případně kontextu asijského umění u nás. Absolvovala obor Dějiny umění na FF UK v Praze a zároveň na stejné fakultě i obor Sinologie. Ve studiu pokračovala na Katedře teorie a dějin umění na UMPRUM. V roce 2014 získala stáž na čínské Akademii výtvarných umění v Chang-čou. V letech 2015 – 2016 absolvovala postgraduální program Asijského umění na School of Oriental and African Studies v Londýně.