En

Komentovka pro děti (8+)

So 07.09.2019
14.00–15.30

Tahle rodinná dílna v 8smičce bude speciální, hlavně pro děti (8–14 let)! Jenom pro ně bude komentovaná prohlídka výstavou Vrchovina, krabatina, mrchovina: Solitéři Vysočiny, kde se společně vydáme na výpravu do toho čuprového světa umění, kde nic není nemožné a všechno je možné. A děti tohle vědí nejlíp. Povíme si příběhy o umělcích, kteří namalovali všechna ta zajímavá díla a projdeme si zdejší kraj, ve kterém všichni tvořili. Zastavíme se na návštěvě v petrkovském zámečku Bohuslava Reynka nebo třeba u dubu oběšenců Jaroslava Panušky. Poznáme vysočinský kraj křížem krážem a budeme si povídat o krajině, lesích, tichu i samotě a tvořit před obrazy, ve kterých tohle všechno najdeme. Průvodkyněmi budou Andrea Koronthályová a Aneta Štěpánková.

Prohlídka je určená pro děti starší 8 let, které se nebojí bez mámy a táty, protože ti budou mít na chvíli volno od rodičování. Z důvodu velkého zájmu je potřeba si své místo zamluvit na info@8smicka.com. A pozor – tentokrát program začíná přesně ve 14.00 na rozdíl od pravidelného formátu rodinných dílen, kdy se můžete připojit kdykoliv, tak nemeškejte. Vstupné na prohlídku je 88 Kč á dítě.

Sobotní dílny v 8smičce navazují na aktuální výstavu Vrchovina, Krabatina, Mrchovina: Solitéři Vysočiny. Pro děti máme připravený i zábavný pracovní list a průvodce výstavou i Vysočinou. Mapu, ve které můžou bloudit, ztratit se v ní a zase se znovu najít. Můžou v ní číst nebo se vydat po stopách umělců. Bude to jejich kraj, jejich Vysočina.