En

Foto workshop s Terezou Bonaventurovou

Ne 05.11.2023
14.00

Vzhůru na fotografický workshop s 8smičkou, MĚKISem a fotografkou Terezou Bonaventurovou!

Fotografka Tereza Bonaventurová v Humpolci a pro Humpolec vytvořila sérii alternativních pohlednic v současnosti vystavenou v 8SMIČCE LIGHT. Sama byla v Humpolci za svůj život zatím dvakrát. Při vytváření projektu tak vycházela se své zkušenosti coby návštěvnice. Procházela se po městě a začala si všímat míst a zákoutí, která ji připadala zajímavá a která chtěla uchovat v paměti. Nejsou to však snímky, které byste na klasických pohledech běžně hledali. Bonaventurová zachytila fragmenty, které pro místní obyvatelé nemusejí být reprezentativními snímky jejich města, ale možná to je přiměje se na své okolí podívat jiným pohledem. 

Během fotografického workshopu se tak společně s autorkou můžete pokusit definovat, co byste rádi na pohlednicích Humpolce viděli vy, podívat se na vlastní město jiným pohledem nebo si naopak vytyčit místa, která na pohlednice rozhodně nepatří a společně se ptát proč ne, a co se s takovými místy případně dá dělat. Primárním cílem workshopu tedy nebude pořízení technicky dokonalých snímků, ale především si představíme, jak nad městem (nejen) fotograficky přemýšlet. Součástí workshopu bude také možnost online konzultace výsledných fotografií.

Vybrané snímky budou dodány do celé série alternativních pohlednic, vystaveny v 8SMIČCE LIGHT a následně budou k dostání v MĚKISu.

PRAKTICKÉ INFO
Kdy? V neděli 5.11. ve 14.00.
Kde? Sraz je před MĚKISem na Havlíčkově náměstí 91 v Humpolci.
Co s sebou? Jakýkoliv digitální fotoaparát nebo mobilní telefon.
Za kolik? Workshop je zdarma!