En

8MM: Pásmo krátkých uměleckých filmů

Pá 25.10.2019
20.00

Poslední pátek v měsíci patří v 8smičce vždy filmovým projekcím, které navazují na téma aktuální výstavy. V říjnu se těšte na pásmo krátkých uměleckých filmů, které navazují Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava probíhající ve dnech 24.–29.10.

8MM – to jsou projekce pro každého, kdo chce vidět filmy jinde nevídané a slyšet repliky jinde neslýchané. K filmu si můžete dát víno / limču / pivko a přivést i psa. Výběr filmu je na nás, výběr občerstvení na vás. 8smičkové kino je pro všechny filmomily to pravé. 

Říjnová projekce bude ve znamení série deseti krátkých snímků, které spojuje stupňující se rozklad obrazu. Filmy navazují na aktuální výstavu Retina: Možnosti malby (1989–2019). Ve snímcích vzniká jakýsi most spojující svět malby se světem filmu, svět viditelné reality a reality skrývající se za limity lidského vidění. Filmy doprovodí bohatá zvuková stopa, která nám připomíná limity malby jako čistě vizuální, retinou hltající médium.

Charlotte Dunker: Jupiter Lolopop
Charlotte Dunker: Čas, proč o něm přemýšlíte
Jacques Perconte: Pauillac, Margaux
Jacques Perconte: Po požáru
Jacques Perconte: Dvacet devět minut na moři
Hajime Kawaguchi: Suginami-zelená
Hajime Kawaguchi: Mizející bod
SJ Ramir: Studená hlína, pustina
Karel Doing: Likvidátor
Makino Takashi: Konkrétní film

8smička je v rámci 23. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava také partnerem soutěžní sekce Fascinace: Exprmntl.cz – přehlídky nejnovějších českých experimentálních filmů, které se vztahují ke skutečnosti a neustávají v pátrání po nových výrazech jejího zpracování na filmový materiál a digitální formáty.