En

Vernisáž výstavy Retina: Možnosti malby (1989–2019)

Pá 18.10.2019
18.00

Zóna pro umění 8smička v Humpolci zahajuje pátou výstavu Retina: Možnosti malby (1989–2019) a všechny srdečně zve. Událost podzimu, na které nemůžete chybět.

Výstava sleduje možnosti československé klasické malby posledních 30 let. Soustředí se na smyslové vnímání konkrétních jevů v malířství, jako jsou barvy, tvary, světlo či rukopis autora. „Retinovým uměním“ Marcel Duchamp hanlivě označil díla, která se soustředí pouze na optický vjem. Výstava klade důraz právě na vizuální podstatu obrazu, která je rovnocenná ideové složce díla. Může být způsobem tradičního čtení současné malby, nebo současným čtením tradiční malby.

Umělci: Peter Bartoš, Andrej Bělocvětov, Václav Boštík, Michaela Černická, Jiří Černický, Filip Dvořák, Stano Filko, Martin Gerboc, Milan Grygar, Štepán Grygar, Vladimír Hanuš, Vladimír Havrilla, Bohdan Hostiňák, Milan Houser, Alžběta Josefy, KW, Miroslav Machotka, Martin Mainer, Marek Meduna, Jan Merta, Jakub Nepraš, Alice Nikitinová, Jaromír Novotný, Peter Pelzmann, Ivan Pinkava, Daniel Pitín, Viktor Pivovarov, Tomáš Ruller, Vladimír Skrepl, Jiří Sopko, Jiří Středa, Jitka Svobodová, Robert Šalanda, Adam Štech, Emöke Vargová, Vladimír Véla.

Kurátoři výstavy:  Dušan Brozman & Emma Hanzlíková
Architekt výstavy: Tomáš Džadoň

PROGRAM:
– příjezd – proslovy – výstava – večírek – odjezd – a mnoho dalšího

DJ Pierre Urban / optické klamy (c) Metamechanics / catering (c) Cafe 8smička aka BaraBakery

A protože se Humpolec nachází napůl cesty mezi Prahou a Brnem na D1, je z obou metropolí pro Vás připravený vernisážový autobusový spoj:

Praha – Humpolec – Praha: Odjezd z Prahy v pátek 18.10. v 16:30 a místem pro nástup do autobusu je roh ulic Vítězná a Janáčkovo nábřeží (naproti Cafe Savoy), Praha 1 / GPS 50.081451 N, 14.407395 E.

Brno – Humpolec – Brno: Odjezd z Brna je v pátek 18.10. v 16:30 a místem pro nástup do autobusu je autobusové nádraží u hotelu Grand, stanoviště 8/ 49.1137 N, 16.3652 E.

Odjezd autobusů je naplánovaný na 22:00, nikdo tak nepřijde o afterparty.

Jízdenky na vernibus jsou již k zakoupení přes GoOUT

Těšíme se na Vás!