En

Ruka na konci ramene #VERNI

Pá 28.05.2021
18.00

Zahajujeme 8smou 8smičkovou výstavu Ruka na konci ramene: (Spolu)práce v českém a slovenském umění a všechny srdečně zveme do Humpolce. Jít v dnešní době na verni, zní trochu jako scifi. Jsme ale optimisti a slibujeme, že to nějak vykoumáme. Možná nás/vás tam bude 8sm, ale i to se počítá. Sledujte naše sítě a číhejte na průběžné updaty. Za případné zmatky děkujte naší vládě.

Chcete u toho být taky? Klik na ZÚČASTNÍM SE na 8smičkovém Facebooku.

Osmá výstava v 8smičce se zaměřuje na spolupráci českých a slovenských umělců s nejrůznějšími společenskými a sociálními skupinami, které byly realizované mimo tradiční výstavní prostory. Představuje ucelenou koncepci podoby a historie tohoto druhu (spolu)práce od poloviny 20. století do současnosti. Autoři vystavených prací se zaměřují na projekty, které primárně nevznikají s myšlenkou na vytvoření uměleckého díla. Smyslem jejich vzniku je snaha zapojit vybranou společenskou skupinu do procesu rovnocenné umělecké spolupráce a zároveň nabídnout aktérům skrze tuto činnost jiný pohled na problémy, se kterými se běžně potýkají. Výstava ukazuje nejen konkrétní projekty, ale také příběhy, které stojí za vznikem prací umělců vytvořených společně s lidmi žijícími v sociálně vyloučených lokalitách, se seniory, s lidmi bez domova, se zdravotně postiženými, s dětmi či se studenty nebo s nejrůznějšími komunitami.

VYSTAVUJÍCÍ UMĚLCI
Friedl Dicker-Brandeis, Vladimír Boudník, Mária Bartuszová, Gabriel Kladek, Július Koller, Dezider Tóth, Milena Dopitová, Keiko Sei, Kateřina Šedá, Daniela Krajčová, Oto Hudec, Tomáš Rafa, Jiří Franta & David Böhm, Eva Jiřička, EPOS 257, Ondřej Brody & Kristofer Paetau, Hynek Alt, Jesper Alvaer, Isabela Grosseová, Aleš Čermák, Rafani, Petr Philippov, Larisa Gladysh, Adam Vačkář, Matěj Smetana, Martin Kohout, Pavel Sterec, Michal Pěchouček, Matyáš Chochola, Ľudmila Horňáková a účastníci vzájemné spolupráce.

Kurátoři výstavy: Ondřej Horák & Anežka Chalupová
Architekt výstavy: Richard Loskot

PROGRAM
příjezd – proslovy – výstava – koncert – večírek – odjezd – a mnoho dalšího…

aka STAY TUNED = sledujeme situaci

Výstava bude otevřená od 17:00 a už se na vás těší!