En

Večerní škola & umění #pop art

Čt 18.06.2020
17.00

Po dlouhých koronavirových prázdninách jsme zpět a těšíme se na vás! Obrazy udržují odstup, visí dva metry od sebe a celou 8smičkou kromě chleba voní dezinfekce. Tak hurá k nám.

Ve školním roce 2019/2020 8smička již po druhé otevírá večerní školu aneb přednášky o umění s dialogem, které jsou určené pro všechny uměno-nadšence začátečníky i pokročilé. Dozvíte se vše, co jste kdy chtěli vědět o moderním a současném umění, abyste pak mohli v galeriích uznale pokyvovat hlavou. Od druhé poloviny 19. století až do dnešní doby napříč všemi uměleckými směry – na konci června se těšte na závěrečné setkání tohoto školního roku, na kterém se potkáte třeba s Andy Warholem nebo třeba Royem Lichtensteinem.

Teoretickou přednášku doplní svým komentářem umělec Jan Peknik Kozák, který nabídne originální pohled na dané období se všemi souvislostmi a odkazy na současné umění. 

Pro všechny školáky jsou připravené studijní materiály, kde kromě toho kdo, kdy, kde, co a jak, najdou i různé tipy na filmy / knížky / výstavy. 

Diskuze o všem, co vás zajímá. 
Délka = 90 minut. 
Vstupné 18 Kč.
Na jednotlivé lekce lze chodit zvlášť. 

Garanti: Natálie Brzoňová & Jana Strejčková & Jan Peknik Kozák

Natálie Brzoňová, absolventka Estetiky a kulturních studií a Učitelství estetické výchovy pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a pedagožka estetické výchovy výtvarné na Gymnáziu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci a Jana Strejčková, absolventka oboru Výtvarná výchova a informatika pro střední školy Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové a grafička a ilustrátorka. Jan Peknik Kozák je umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín.