En

Večerní škola & umění #expresionismus

Čt 21.11.2019
17.00

Se školním rokem 8smička již po druhé otevírá večerní školu aneb přednášky o umění s dialogem, které jsou určené pro všechny uměno-nadšence začátečníky i pokročilé. Dozvíte se vše, co jste kdy chtěli vědět o moderním a současném umění, abyste pak mohli v galeriích uznale pokyvovat hlavou. Od druhé poloviny 19. století až do dnešní doby napříč všemi uměleckými směry – v listopadu budeme pokračovat expresionismem. Umělci, o kterých budeme mluvit, budou např. Edvard Munch či Egon Schiele.

Teoretickou přednášku doplní svým komentářem umělec Jan Peknik Kozák, který nabídne originální pohled na dané období se všemi souvislostmi a odkazy na současné umění. 

Pro všechny školáky jsou připravené studijní materiály, kde kromě toho kdo, kdy, kde, co a jak, najdou i různé tipy na filmy / knížky / výstavy. 

V diářích si můžete zakroužkovat všechny třetí čtvrtky v měsíci až do června, vynecháme pouze prosinec, protože to už v 8smičce balíme dárky. 

Diskuze o všem, co vás zajímá. 
Délka = 90 minut. 
Vstupné 18 Kč.
Na jednotlivé lekce lze chodit zvlášť. 

Rozvrh na školní rok 2019/2020:
16.1. Kubismus
20.2. Umělecká avantgarda / dadaismus + futurismus + konstruktivismus + surrealismus
19.3. Konceptuální umění
16.4. Abstraktní expresionismus
21.5. Socialistický realismus + soc art
18.6. Pop art 

Garanti: Natálie Brzoňová & Jana Strejčková & Jan Peknik Kozák

Natálie Brzoňová, absolventka Estetiky a kulturních studií a Učitelství estetické výchovy pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a pedagožka estetické výchovy výtvarné na Gymnáziu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci a Jana Strejčková, absolventka oboru Výtvarná výchova a informatika pro střední školy Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové a grafička a ilustrátorka. Jan Peknik Kozák je umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín.