En

Rodinná výtvarná dílna #11

So 07.07.2018
14.00–17.00

DOMÁCÍ STORY
Každou sobotu najdete v 8smičce program pro celou rodinu a pokaždé s jiným lektorem/umělcem a tématem. Co můžou zažít domácí věci? Co může zažít skvrna alias flek. Staňte se autory neobyčejných příběhů obyčejných věcí. Vytvoříme šitý komiksový příběh, který bude barevný, broušený, šitý i trhaný. 3D i úplně placatý. Experimentální malbu propojíme s experimentální výšivkou.

Tentokrát pod vedením lektorek Michaela TrpišovskáŠárka Matoušková.

Šárka Matoušková se v Národní galerie v Praze věnuje ateliérům pro děti, tvoří programy pro školy a workshopy pro širokou veřejnost. Svět umění je pro ni stále živým prostorem, ve kterém mají děti, co říci dospělým a naopak.

Michaela Trpišovská provází galerií děti i dospělé. Baví ji si s nimi o umění povídat. S těmi nejmenšími si o umění hraje. Ví, jaký je to pocit namalovat obraz. Věří, že když člověk chce, naučí se cokoliv. Ještě nikdy nespálila palačinku, ale těší se, až se tak stane.

Sobotní dílnou 7. 7. 2018 od 14:00 již tradičně navazujeme na aktuální výstavu Pocta suknu: Textil v kontextu umění. Před/ po dílně si můžete výstavu projít a plnit úkoly s pracovním listem, který se u nás šije nití a jmenuje se Sešít_ek. Pracovní list zvládnou i ti nejmenší a je to opravdu legrace, uvidíte sami. Vstupné na výstavu je 8 korun.

Délka rodinné dílny: 14 – 17 hodin, přijďte kdykoliv, my tam budeme. Cena: dospělý + 1 dítě/ 88,- Kč, dospělý + 2 děti/ 128,- Kč, dospělý + 3 děti/ 168,- Kč, dospělý + 4 děti/ 208, dospělý + 5 dětí 248,- Kč + další dospělý v každé kategorii vstupné dobrovolné.