En

Snová topografie #VERNI A PROCHÁZKA

So 08.06.2024
15.00

Naše heslo je – umění není nikdy dost! Proto na celé prázdniny obsadí Humpolec fotografie Evy Bystrianské. A my vás srdečně zveme na vernisáž téhle netradiční výstavy – a taky na procházku s kurátorem Radkem Wohlmuthem a fotografkou Evou Bystrianskou.

Eva Bystrianská vnímá svět jako podivuhodné místo, kde se může stát prakticky cokoli. I proto je příznačné, že se její projekt SNOVÁ TOPOGRAFIE tentokrát neodehrává za dveřmi galerie, ale ve veřejném prostoru. Fotografie instaluje do ulic i na lesní cesty, na místa, která se příliš neliší od toho, co je na nich zachycené – zvláštní chvíle na pomezí fantazie a skutečnosti, které občas zažívá každý. Poetické chyby v matrixu každodennosti. Nejčastěji fotí na jihlavském panelovém sídlišti, kde několik desítek let žije. Další záběry jsou z periferie a městu přilehlých zbytků kůrovcem zdecimovaného lesa v bezprostřední blízkosti výpadovky.

Přijďte strávit sobotní odpoledne v té nejlepší společnosti – s uměním. Vernisáž začne v 15:00 krátkým proslovem v 8smičce a následně vyrazíme s mapou v ruce na procházku městem, kde se zastavíme u vybraných děl. Těšíme se na všechny!