En

Sirény #7 + Den architektury: Architekturou s architekty

St 02.10.2019
16.00

Procházka po architektuře malého města ve stopách velkých architektů a se samotnými architekty. První středu v měsíci houkají sirény a my se s vámi několik hodin na to potkáváme ve městě a hledáme / vnímáme (nejen umění) ve veřejném prostoru. Tentokrát se k tomu přidává ještě Den architektury 2019.

Společně s humpoleckými architekty o Humpolci, architektuře a architektuře v Humpolci. Provedou vás (i nás) po městě a představí místa, která je oslovují nebo která je naopak trápí a rádi by je změnili. Humpolec očima architektů, kteří v něm žijí a mají k němu vztah.

Program: procházka po Humpolci + návštěva 8smičkového komínu
Start / 16.00 8smička – zóna pro umění, Kamarytova 97, 396 01 Humpolec
Cíl / nechte se překvapit, půjdeme pěšky, nebude to daleko a trasu určují samotní architekti z Humpolce

SIRÉNY = program o vnímání umění ve městě, který pořádá zóna pro umění 8smička 1x měsíčně, vždy první středu v měsíci.

HUMPOLEC – UMĚNÍ – VEŘEJNÝ PROSTOR

Více o Humpolecké architektuře: Z pozice architektů působili v minulosti v Humpolci velká jména jako například Josef Gočár či František Kavalír, což již v minulosti dokládalo ekonomickou sílu a kulturní ambice místních zadavatelů. Během posledních let tuto tradici dále rozvíjí osvícení stavebníci, kteří vrátili Humpolec na mapu současné architektury. Pěšky po architektuře malého města ve stopách velkých architektů s překvapením na konec.