En

Sirény #1 #Sváteční umění

St 01.01.2020

První středa v měsíci i v roce 2020 je tu! A s ní jsou tu i houkající Sirény = program, ve kterém společně poznáváme Humpolec, jeho veřejný prostor a umění v něm. 

Do nového roku s úsměvem na tváři a textem v ruce. 8smička pro rok 2020 přichází s novým celoročním projektem s názvem Sváteční umění. První vlaštovkou je soutěž o nejlepší vtip / komiks / krátké zamyšlení / báseň na téma Češi a Slováci.

Její výsledky zveřejníme právě 1.1.2020, tedy první středu v měsíci, prostřednictvím výlepních ploch v Humpolci a zároveň se budou linout i z Českého rozhlasu Vysočina. Při novoroční procházce městem si tak budete moci prohlédnout výsledky výzvy nebo si je při odpoledním čaje poslechnout u domácího krbu. Ať tak či tak léčení kocoviny bude o dost příjemnější.

Česko-slovenské umělecké duo Mira Gáberová (SK) a Eva Jiřička (CZ) snaží upozornit na fakt, že často mnozí z nás ani neví, co státní svátky oslavují a jaký mají význam, ale vnímáme je pouze jako dny pracovního volna. Na každý státní svátek proto v roce 2020 připravily pro Humpolec komunitně zaměřenou akci, do které se bude moci zapojit každý. Začneme hned 1.1. na Den obnovy samostatného českého státu, kdy pomocí humoru budeme reagovat na rozdělení Československa a zánik společného státu, který jsme s našimi sousedy sdíleli 74 let.