En

S kůží na trh #Libuše Jarcovjáková

Ne 15.05.2022
14.00

8smička je teď díky výstavě Skrze tebe vidím sebe plná fotografických auto/portrétů. Pojďte se společně s námi potkat s fotografy. Tentokrát se těšte na Libuši Jarcovjákovou, která půjde s kůží na trh. A vy společně s ní!  

Osobní, autentické, syrové – synonyma, která se nejčastěji objevují v souvislosti s její tvorbou. Libuše Jarcovjáková se dopracovala ke zjištění, že to nejintimnější a nejvíce osobní se může stát univerzálním sdělením. Že obyčejné a všední věci a události, které jsou nám tak blízko, že je vůbec nevnímáme, mohou být výzvou k velkému fotografickému dobrodružství. A také nástrojem pochopení sebe sama a svého místa na světě. O tuto zkušenost se chce s vámi podělit! Přijďte na setkání s touto přední českou fotografkou.  

Workshop je úplně pro všechny – stačí vám mobil a vaše kreativita.

Libuše Jarcovjáková vystudovala pražskou FAMU, ale pracovala zejména v dělnických profesích. Na sklonku normalizace odešla do Západního Berlína, kde se živila jako pokojská. Stále fotila: dění v pražském gay klubu, vietnamskou komunitu v Československu, další okrajová témata. Její rozostřené, přesvícené snímky popíraly veškerá kompoziční pravidla. Soustavně také fotila sama sebe, a to i v niterných situacích. V 90. letech po návratu do Prahy učila na Střední průmyslové škole grafické, známé jako Hellichovka, na své „objevení“ ale stále čekala. Teprve v posledních letech se ukazuje, že svým hluboce empatickým pojetím reflexivní fotografie, zájmem o společensky přehlížená témata a zpodobnění vlastní tváře i těla předběhla dobu. Dočkala se řady ocenění v Česku, kde získala třeba titul Osobnost české fotografie, ale také v zahraničí.  

Míst je jen pár, takže doporučujeme si to své zarezervovat dopředu na mailu info@8smicka.com nebo si lístek přímo koupit na GoOutu. Cena workshopu je 508 Kč.