En

Rodinná výtvarná dílna #74

So 28.09.2019
14.00–17.00

Zase je tady sobota, a to znamená jediné – rodinnou výtvarnou dílnu, tentokrát výjimečně mimo 8smičku. Zveme vás na výlet vláčkem do Petrkova Bohuslava Reynka, kde oslavíme výročí úmrtí velkého umělce. Každá vesnice má své kočky, koťátka a kocoury. Přijeďte si s námi vyzkoušet jednoduchou grafickou techniku – tisk z šablony. S lektorkou Hanou Károvou společně vytvoříte papírovou šablonu, kterou ručně otisknete na papír. Vznikne tak originální grafika kočky, zvířátka, které měl Bohuslav Reynek tak rád, a které se v okolí potulují dodnes.

Odpoledne doplní i grafický workshop pro dospělé, který proběhne v režii dvou umělců: Marka Fexy a Jana Peknika Kozáka na Reynkově starém tiskařském stroji.

Sobotní dílny v 8smičce navazují na výstavu Vrchovina, Krabatina, Mrchovina: Solitéři Vysočiny. Pro děti máme připravený i zábavný pracovní list a průvodce výstavou i Vysočinou. Mapu, ve které můžou bloudit, ztratit se v ní a zase se znovu najít. Můžou v ní číst nebo se vydat po stopách umělců. Bude to jejich kraj, jejich Vysočina. 

Tentokrát je rodinná dílna úplně zdarma, jediné co potřebujete, je lístek na vlak!

Sraz je ve 13:00 na vlakovém nádraží v Humpolci, odkud odjíždíme vlakem ve 13.07. S těmi, co se dopraví po vlastní ose, se sejdeme před zámečkem ve 14:00. Na místo je možné dopravit se také vozem či vlakem i v protisměru z Havlíčkova Brodu. Zpátky se vypravíme vlakem v 16:24.