En

Rodinná výtvarná dílna #7

So 09.06.2018
14.00–17.00

Zašijme to!

Sobotní rodinná dílna bude tentokrát o opravování oblečení namísto jeho vyhození. Přineste si svůj oblíbený kus, který má nějakou tu vadu na kráse. Vymyslíme takovou formu opravy na míru, aby nám ještě chvíli věc posloužila. A při pohledu na povedenou i nepovedenou opravu si potom vzpomeneme na fajn strávené odpoledne v Humpolci. Jde hlavně i o příjemně strávený den, kde nemusíme dělat klidně nic, pokud nebudeme chtít. Můžeme jenom koukat a povídat si. Zastavit se a vypnout. Pro děti máme jednoduché formy oprav, pro dospělé složitější. Nebo naopak. Fantazii se meze nekladou a společnými silami to zvládneme.

Lenka Vacková je designérka tvořící pod značkou L&V, která je zastoupená také ve výstavě Pocta suknu: Textil v kontextu umění v sekci Textil a experiment. LV je mladá udržitelná značka, která se snaží s nadsázkou reflektovat současný stav módního průmyslu a upozorňovat na jeho negativní dopady na životní prostředí. Lenka Vacková také od minulého roku spolupracuje s Klatovskou továrnou Klatex, která se recyklací textilu zabývá průmyslově. Za tuto spolupráci v rámci diplomové práce na UMPRUM obdržela v březnu ocenění Czech Grand Design – Módní designér roku 2017. Na workshopu pro galerii 8smička bude spolupracovat s Anežkou Svobodovou, taktéž absolventkou UMPRUM v ateliéru Textilní tvorby.

Doporučujeme rezervovat si místo na info@8smicka.com.
Materiál a pomůcky jsou zahrnuty v ceně.
Na místě lze 8smičkovém knihkupectví zakoupit koberce z Klatexu.

Sobotní dílnou 9. 6. 2018 od 14:00 již tradičně navazujeme na aktuální výstavu Pocta suknu: Textil v kontextu umění. Před/ po dílně si můžete výstavu projít a plnit úkoly s pracovním listem, který se u nás šije nití a jmenuje se Sešít_ek. Pracovní list zvládnou i ti nejmenší a je to opravdu legrace, uvidíte sami. Pro dospělé probíhá paralelně od 15:00 komentovaná prohlídka výstavou s kurátorkou Emmou Hanzlíkovou. Vstupné na výstavu je 8 korun.

Délka rodinné dílny: 14 – 17 hodin, přijďte kdykoliv, my tam budeme. Cena: dospělý + 1 dítě/ 88,- Kč, dospělý + 2 děti/ 128,- Kč, dospělý + 3 děti/ 168,- Kč, dospělý + 4 děti/ 208, dospělý + 5 dětí 248,- Kč + další dospělý v každé kategorii vstupné dobrovolné.