En

Rodinná výtvarná dílna #121

So 10.07.2021
14.00–17.00

HAPTICKÁ PROCHÁZKA BÍLOU KRAJINOU  

Zase je tady sobota, a to znamená jediné – rodinnou výtvarnou dílnu v 8smičce! Od dvou do pěti pro rodiče i pro děti kreativní tvoření – vždy na jiné téma a s jiným lektorem. Tentokrát s Kosmo_nauty! 

Jaké to je dotýkat se bílé? Vydejte se s námi na haptickou procházku bílou krajinou. Průvodcem nám budou haptické skládačky Márie Bartuszové pro nevidomé děti. Inspirujeme se autorčinou specifickou technikou, která vznikla na základě podnětu hry s dcerou. Bílé textilní díly a tvary snadno proměníme v poetický objekt, snový kokon, mráček nebo oblak, který lze zavěsit do prostoru, na zeď nebo nad postýlku. Přijďte objevovat! 

Sobotní dílny v 8smičce navazují na výstavu Ruka na konci ramene. Pro děti máme připravenou speciální aktivitu, kdy se z nich stanou velcí umělci a budou tvořit svoje vlastní umělecké dílo. 

Sobotní dílny budou nyní probíhat v trochu speciálním režimu, protože vás nesmí moc dýchat stejný vzduch najednou, bude dílna vždy pouze pro 10 osob. Na dílnu je třeba se dopředu objednat na mailu info@8smicka.com a vybrat si čas, kdy dorazíte – 14.00, 15.00 nebo 16.00. Tvořit budete společně s lektorem vždy 45 minut. 

Délka rodinné dílny: od 14 do 17 hodin. Cena: dospělý + 1 dítě/ 88,- Kč, dospělý + 2 děti/ 128,- Kč, dospělý + 3 děti/ 168,- Kč, dospělý + 4 děti/ 208, dospělý + 5 dětí 248,- Kč + další dospělý v každé kategorii vstupné dobrovolné. Menší děti se mohou v doprovodu dalších dospělých zabavit stavebnicí Špulka, kreslením, běháním po okolí nebo tovární vyšívánkou.