En

Proč (č)umění? Workshop pro děti (8+)

So 14.12.2019
14.00

Speciální komentovaná prohlídka a workshop se váže k nově vznikající publikaci Proč umění?. Ta vychází na začátku roku 2020 a stojí za ní mezinárodní kolektiv autorů spojených pod platformou Máš umělecké střevo?. Vy se ale můžete těšit na malou ochutnávku s předstihem.

Kdo je umělec? Proč mám chodit galerie? Proč už sochy nebo obrazy nevypadají tak jako dřív? Jakou má umění hodnotu? A jak vůbec poznám, že se zrovna dívám na umělecké dílo? To je několik z mnoha otázek, na které workshop (i knížka) nabídne srozumitelné odpovědi. 

Knížka pokládá dohromady víc jak třicet otázek, které postihují vývoj a  současný stav výtvarného umění. Jejich autory jsou zástupci nejvýznamnějších galerií z České republiky, Slovenska, Maďarska nebo Německa.  

Publikaci je možné vnímat také jako svéráznou „učebnici“ a snahou autorů je dostat ji co nejblíže k pedagogům a studentům základních a středních škol. I proto k ní vzniká doprovodný materiál, který bude pro zájemce z  řad škol a vzdělávacích institucí dostupný zdarma.

Publikaci doplněnou o obrázky výtvarníka Kakalíka připravili k vydání Martina Freitagová a Ondřej Horák, kteří budou zároveň i vašimi průvodci.