En

Plenér #hrad Lipnice

So 27.07.2019
14.00–18.00

Úspěšný kurz kresby a malby opět v 8smičce, tentokrát v kondenzované jednodenní plenérové formě. Letní prázdninové soustředění pro každého, i pro úplného začátečníka.  

Průvodcem červencového plenéru bude Jaroslav Grodl, absolvent AVU v Praze, Ateliér prof. Kokolia a prof. Sopka. Jaroslav se věnuje převážně figurální malbě, grafice a ilustraci. Pracuje pod pseudonymy Pure Beauty a Huck Finn.

S Jaroslavem navštívíte nedalekou Lipnici nad Sázavou, kterou zkusíte zachytit akvarelem a kombinovanou technikou tuše a běloby. Malířské stojany rozmístíme nad hřbitovem u Bílé věže, odkud je krásný výhled na majestátní lipnický hrad, který často zachycoval i umělec Jan Zrzavý. Komu bude reálný svět málo, může se inspirovat dalším solitérem – Jaroslavem Panuškou a jeho tajemným pohádkovým světem. 

Plenér bude probíhat od 14:00 do 18:00 a v případě zájmu si rezervujte místo na info@8smicka.com. Míst je málo a rychle mizí, tak neváhejte. Cena za 1 den je 408,- Kč. Sraz kurzistů je před 8smičkou, odkud se bude vyrážet na plenér.

Červencový plenér doplní srpnový 17.8. s lektorem Markem Fexou, se kterým se podíváte do zákoutí Želivského kláštera a vyzkoušíte si kresbu a grafiku po vzoru Stanislava Hynka Doležala, jednoho z vysočinských solitérů zastoupených na výstavě. 

Nechceme Vám slibovat, že se z Vás po absolvování plenéru stane Picasso, ale určitě zvládnete rychle naskicovat i pozorně nakreslit početnou rodinu, chatu, strom, řadu domů ve vaší ulici, kočku nebo psa.