En

Plenér v 8smičce Den #1

So 25.08.2018

∞ Úspěšný kurz kresby opět v 8smičce, tentokrát v dvoudenní plenérové formě. ∞ Letní soustředění před začátkem školního roku, který v 8smičce začne v září druhým během pravidelného středečního kurzu kresby pro dospělé. ∞
 
25.8. 10:00 – 17:00

Den #1 Šablona art / lektor: Marek Fexa
Průvodcem druhého dne je taktéž absolvent AVU Praha, o svoji tvorbě říká: „Dnes bych ji snad nazval jako oscilaci mezi kresbou a malbou. Kresba mne pomáhá určit, definovat barvu a ta je zřítelnicí-nositelkou obrazového prostoru.“
 Marek vybral pro kurz techniku tvoření šablon za pomoci kresby dle živého modelu, která má kurzisty přivést k vnímání modelu více jako siluety.
26.8. 10:00 – 17:00
Den #2 Kupkův akt / lektor: Jaroslav Grodl
První den bude průvodcem Jaroslav Grodl, absolvent AVU v Praze, Ateliér prof. Kokolia a prof. Sopka. Jaroslav se věnuje převážně figurální malbě, grafice a ilustraci. Pracuje pod pseudonymy Pure Beauty a Huck Finn.
Pro kurzisty Jarda připravil tvorbu tzv. barevných plánů, dle stylu Františka Kupky a jeho barevných aktů.
Kurz bude probíhat v sobotu a neděli 25.8. a 26.8. vždy od 10:00 do 17:00, je možné se přihlásit i na každý den zvlášť. Informace o vstupném najdete na www.8smicka.com/program. V případě zájmu o kurz piště na info@8smicka.com. Míst je málo a rychle mizí, tak neváhejte. Cena za 2 dny je 800,- Kč, cena za 1 den je 408,- Kč. 
Nechceme Vám slibovat, že se z Vás po absolvování kurzu stane Picasso, ale určitě zvládnete rychle naskicovat i pozorně nakreslit početnou rodinu, chatu, strom, řadu domů ve vaší ulici, kočku nebo psa.