En

Plenér #spolupráce

So 31.07.2021
14.00

Úspěšný kurz kresby a malby opět v 8smičce, tentokrát v kondenzované jednodenní plenérové formě. Letní prázdninové soustředění pro každého, i pro úplného začátečníka.  

Prázdninový plenér je pro všechny, kdo rádi kreslí, i když třeba jenom jednou za rok, stejně jako pro ty, kteří tvoří každý den. Stačí dorazit do 8smičky a o zbytek už se postaráme my. Dovezeme vás na místo, poskytneme všechno potřebné, rozložíme stojany a hurá na to! Pohodové sobotní odpoledne zaručeno. Tématem červencového plenéru bude spolupráce, takže volně navážeme na 8smou 8smičkovou výstavu Ruka na konci ramene: (Spolu)práce v českém a slovenském umění.

Průvodcem červencového plenéru bude Jaroslav Grodl a Marek Fexa. Jaroslav Grodl je absolvent AVU v Praze, Ateliér prof. Kokolia a prof. Sopka. Jaroslav se věnuje převážně figurální malbě, grafice a ilustraci. Pracuje pod pseudonymy Pure Beauty a Huck Finn. Marex Fexa je absolvent AVU v Praze, Ateliér prof. Kokolia a prof. Sopka. O svojí tvorbě říká: „Dnes bych ji snad nazval jako oscilaci mezi kresbou a malbou. Kresba mě pomáhá určit, definovat barvu a ta je zřítelnicí-nositelkou obrazového prostoru.“

Plenér bude probíhat od 14:00 do 18:00. V případě zájmu si rezervujte místo na info@8smicka.com. Míst je málo a rychle mizí, tak neváhejte. Cena za 1 den je 408,- Kč. Sraz kurzistů je před 8smičkou, odkud se bude vyrážet na plenér.

Nechceme Vám slibovat, že se z Vás po absolvování plenéru stane Picasso, ale určitě zvládnete rychle naskicovat i pozorně nakreslit početnou rodinu, chatu, strom, řadu domů ve vaší ulici, kočku nebo psa.