En

Plenér #LINORYT

So 20.08.2022
14.00

Úspěšný kurz kresby a malby opět v 8smičce, tentokrát v kondenzované jednodenní plenérové formě. Letní prázdninové soustředění úplně pro každého – úplného začátečníka i uměleckého mistra.  

Letošní léto bude zaměřeno na grafické techniky. Tématem červencového plenéru byl monotyp, srpnového linoryt. Volně tak navážeme na aktuální 8smičkovou výstavu Jdu prachu samotou s průhledy do zahrad: Reynek v dialogu. Proto se oba plenéry uskuteční v Petrkově, který je silně spjatý právě s grafikem a básníkem Bohuslavem Reynkem.  

Průvodkyní srpnového plenéru bude grafička Jana Fišarová Strejčková, která vás seznámí s možnostmi linorytu. Pohodové sobotní odpoledne zaručeno.  

Plenér bude probíhat od 14:00 do 18:00. V případě zájmu si rezervujte místo na sarka.janeba@8smicka.com. Míst je málo a rychle mizí, tak neváhejte. Cena za 1 den je 408,- Kč (platba v 8smičce předem nebo na místě hotově). Sraz je ve 14:00 před petrkovským zámečkem (Petrkov 13). Ve 13:14 jede z Humpolce lokálka do Petrkova, můžete si tak užít krásnou cestu vlakem. Veškeré výtvarné potřeby pro vás zajistíme.