En

Plenér #klášter v Želivě

So 17.08.2019
14.00–18.00

Úspěšný kurz kresby a malby opět v 8smičce, tentokrát v kondenzované jednodenní plenérové formě. Letní prázdninové soustředění pro každého, i pro úplného začátečníka. 

Prázdninový plenér je pro všechny, kdo rádi kreslí, i když třeba jenom jednou za rok, stejně jako pro ty, kteří tvoří každý den. Stačí dorazit do 8smičky a o zbytek už se postaráme my. Dovezeme vás na místo, poskytneme všechno potřebné, rozložíme stojany a hurá na to! Pohodové sobotní odpoledne zaručeno. 

Průvodcem srpnového plenéru bude Marek Fexa, absolvent AVU v Praze, Ateliér prof. Kokolia a prof. Sopka. O svojí tvorbě říká: „Dnes bych ji snad nazval jako oscilaci mezi kresbou a malbou. Kresba mě pomáhá určit, definovat barvu a ta je zřítelnicí-nositelkou obrazového prostoru.“

S Markem navštívíte nedaleký Želivský klášter a všechna jeho zákoutí. Vyzkoušíte si kresbu a grafiku, jedinečnou škrábanou techniku po vzoru Stanislava Hynka Doležala, jednoho z vysočinských solitérů zastoupených na výstavě. Malířské stojany rozmístíme před Santiniho kostelem Narození Panny Marie, konventem nebo Trčkovým hradem. 

Plenér bude probíhat od 14:00 do 18:00 a v případě zájmu si rezervujte místo na info@8smicka.com. Míst je málo a rychle mizí, tak neváhejte. Cena za 1 den je 408,- Kč. Sraz kurzistů je před 8smičkou, odkud se bude vyrážet na plenér.

Nechceme Vám slibovat, že se z Vás po absolvování plenéru stane Picasso, ale určitě zvládnete rychle naskicovat i pozorně nakreslit početnou rodinu, chatu, strom, řadu domů ve vaší ulici, kočku nebo psa.