En

Oslava #sváteční umění

Út 06.07.2021
14.00

Druhý participativní projekt k 8smé 8smičkové výstavě Ruka na konci ramene: (Spolu)práce v českém a slovenském umění.

V neděli a v pondělí jsme pekli dorty, teď je jdeme společně sníst! Společná oslava v parku Stromovka završí projekt „Sváteční umění“ umělkyň Evy Jiřičky & Miry Gáberové, který hledá nové podoby a také původní smysl českých státních svátků.

Není náhoda, že se oslava uskuteční na státní svátek v úterý 6. července. Připomeneme se tak oba červencové svátky – příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a také upálení mistra Jana Husa.

V projektu „Ochutnávka svátečního dortu pro Cyrila, Metoděje a Jana“ jde o spojení dvou křesťanských svátků. Ty pro umělkyně symbolizuje dort, který obsahuje dva korpusy spojené šlehačkou. Korpus Cyrila a Metoděje je vláčný a na povrchu zlatavý, korpus Jan Husa je vevnitř také vláčný, ale na povrchu spálený. Účastníci projektu si své dorty mohou zdobit dle svého – vzniknou tak dorty se stejným příběhem, ale s rozdílnou podobou.

My & vy už v úterý na společné oslavě ochutnáme upečené dorty. Přijďte na dezert a kávu po obědě v dobré společnosti. Na velkých stolech najdete všechny dorty od humpoleckých pekařů a pekařek a všech zájemců, kteří se do výzvy umělkyň zapojili. Ochutnávat, debatovat a strávit příjemný čas může přijít kdokoliv. Těšíme se na vás a umění zdar!

My & vy & Sváteční umění = (SPOLU)PRÁCE

Kdy? V úterý 6.7.ve 14:00 v parku Stromovka, přímo naproti 8smičce. Dezert a káva po obědě v dobré společnosti.