En

Nauč se

Pro koho jsou programy v 8SMIČCE a kdy a jak se můžete přihlásit?

VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY

Nabízíme vzdělávací programy pro všechny typy škol (MŠ, ZŠ, SŠ) vždy k aktuální výstavě a dále máme v nabídce 2 stálé programy, které nejsou vázány přímo na výstavu, nýbrž na historii budovy. Programy pro MŠ, ZŠ a SŠ navazují na Rámcové vzdělávací programy (RVP) jednotlivých stupňů vzdělávání a na průřezová témata úzce související s aktuální výstavou. Programy pro školy jsou zdarma. Rezervace, dotazy a více informací: info@8smicka.com, T 565 650 906.

Kompletní nabídku pro školy najdete níže :

Stálé programy:

Aktuální výstava Retina: Možnosti malby (1989–2019) seznámí žáky a studenty se současnou českou a slovenskou malbou posledních třiceti let, programy jsou proto zajímavé jak pro studenty estetických či výtvarných předmětů, tak např. i pro výuku

Dotazník zpětné vazby ke vzdělávacím programům pro pedagogy. Těšíme se na vaše hodnocení a názory. Stažený a vyplněný formulář prosím posílejte na natalie.brzonova@8smicka.com.

AKADEMIE 8

8smička nabízí také volnočasový kurz určený pro studenty středních škol. Akademie 8 je skvělou příležitostí pro všechny mladé nadšence do umění, kteří chtějí mít možnost svobodně a kreativně tvořit bez ohledu na předchozí zkušenosti či zvolený studijní obor. Kurz se sestává z osmi (čti 8smi) setkání zaměřených na kreativní tvorbu a umělecký rozvoj studentů, současně také nabízí možnost setkání se zajímavými osobnostmi ze světa umění a materiální zázemí kulturní instituce.

Kapacita kurzu Akademie 8 je omezena na 8 vybraných účastníků a druhý kurz běží od ledna do června 2019. Třetí semestr začne koncem letošního roku. Více informací: natalie.brzonova@8smicka.com, T 776 627 556.

KURZ KRESBY A MALBY PRO KAŽDÉHO

Pravidelně ve středu od 18 do 21 hodin probíhá v 8smičce kurz kresby a malby, který je určený pro úplné začátečníky i výtvarně zkušené uchazeče. Kurz je možné pojmout jako přípravu na střední či vysokou uměleckou školu nebo jako zábavu podívat se na svět jinou perspektivou s tužkou v ruce. Společně s lektory/ výtvarníky se věnujeme studiu lidského těla podle živého modelu s důrazem na prostor, perspektivu, anatomii, mechaniku i portrét. Doba trvání kurzu je 10 lekcí. Cena za 1 lekci 88,- Kč, 10 lekcí 800,- Kč. Jarní/letní kurz začal 10.4. Kapacita kurzu je omezená, proto doporučujeme si své místo zarezervovat na info@8smicka.com. Přednost mají studenti, kteří absolvují celý kurz. Jednotlivé lekce jsou přenosné, když nemůžete přijít, můžete poslat za sebe náhradu.

Více informací:  info@8smicka.com, T 565 650 906.