En

Mezera #3 / SWAP textilu + brunch

So 25.05.2019
10.00–18.00

Třetí výstava a s  ní i kuna už zamávala a  sbalila se. Než přijede ta nová a  vybalí se, tak bude v  8smičce vystavovat Mezera s  velkým M. Mezera je netradiční formát, který pravidelně vyplňuje mezeru mezi výstavami a odehrává se ve výstavních prostorech. Těšte se na jednodenní, ale o to intenzivnější program – celodenní SWAP neboli výměna oblečení + BRUNCH v  Cafe 8smička.  

SWAP je výměna oblečení, kdy každý může přinést a také si odnést skvělé módní kousky. Do bývalé textilky se tak na chvilku vrátí její původní účel.  

Pravidla 8smičkového SWAPu jsou jednoduchá: 

  • přines / vyměň / odnes = radost 
  • nenos nic, co chceš vyhodit, ale to, co je super a zaslouží si to posunout dál; hadry nech doma na úklid 
  • vše z  textilu je heslem 8smičkového SWAPu = oblečení pro malé i velké, látky, ubrusy, nášivky i výšivky a tak; harampádí a boty sem nepatří 

Celý den bude na místě i pánská a dámská krejčová Míša Dvořáková, která všechny vaše vyměněné/swapnuté kousky oblečení může hned na přání upravit.  

Všechen textil, který se nevymění a nenajde nového šťastného majitele, doveze 8smička do místního charitativního krámku.  

Historicky první brunch v Cafe 8smička bude v režii Bara Bakery a startuje v  10.00. Těšte se na skvělé menu, od krůtího sendviče přes buchtičky s  krémem až po avokádový chléb. K  tomu pomerančový fresh / káva / čaj / horká čokoláda / kakao… Do výstavních prostor je výjimečně povolen vstup s  jídlem i pitím.  

PROGRAM: 

10.00 start: příjem oblečení / podáváme brunch 

celý den: pití kávy + výměna oblečení + společný čas s  přáteli + 8smičková vyšívánka /pro děti/ 

18.00 cíl: konec SWAPu = nový šatník 

Nehlaste se, prostě přijďte. Jarní průvan v  šatníku zaručen.