En

Letní KIN8: Trainspotting

Pá 27.08.2021
20.00

KIN8 má za cíl seznámit vás s mistry filmařského oboru, jedním z nich je i Danny Boyle, jehož tvorba ovlivnila 90. léta i první dekádu tohoto století. Celkem si promítneme čtyři filmy a zkusíme tak divákovi pomoci vytvořit ucelený obraz toho, co všechna tato díla spojuje. Stejně jako výtvarní umělci, mají i režiséři svůj jedinečný vizuální styl i oblíbené téma, které však není možné vždy poznat pouze z jednoho díla. Jeho odhalení nám umožní lépe proniknout do podvědomí stvořitele.

Danny Boyle je režisér britského původu, jenž má na kontě přes 15 celovečerních filmů. 8smičkový filmový klub vám představí čtyři filmy z různých období i různých žánrů. Těšte se na drogy i cestování časem.

V srpnu celou sérii otevřeme kultovním filmem Trainspotting. Mark Renton je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film Trainspotting, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?“ (Oficiální text distributora.)

KIN8 – to jsou projekce pro každého, kdo chce vidět filmy jinde nevídané a slyšet repliky jinde neslýchané. K filmu si můžete dát víno / limču / pivko a přivést i psa. Výběr filmu je na nás, výběr občerstvení na vás. 8smičkové kino je pro všechny filmomily to pravé. 

Vstupné na filmové projekce v KIN8 je 18 Kč.