En

Letní KIN8: Opilí láskou

Pá 26.06.2020
22:00

Poslední pátek v měsíci patří v 8smičce vždy filmovým projekcím a vy se tak těšte na filmový klub pro fajnšmekry. V červnu se těšte na letní kino před 8smičkou pod širým nebem.

Letošní pojetí KIN8 (dříve 8MM) má za cíl seznámit vás s mistry filmařského oboru, prvním z nich je Paul Thomas Anderson, jehož tvorba ovlivnila 90. léta i první dekádu tohoto století. Celkem si promítneme čtyři filmy a zkusíme tak divákovi pomoci vytvořit ucelený obraz toho, co všechny tato díla spojuje. Stejně jako výtvarní umělci, mají i režiséři svůj jedinečný vizuální styl i oblíbené téma, které však není možné vždy poznat pouze z jednoho díla. Jeho odhalení nám umožní lépe proniknout do podvědomí stvořitele. Paul Thomas Anderson je režisér amerického původu, jenž má na kontě přes 16 celovečerních filmů. 8smičkový filmový klub vám během 4 měsíců nabídne tyto filmy: Magnolie, Až na krev, Opilí láskou a Mistr. Těšte se na létající žáby, ropná pole, erotiku po telefonu i scientologii…

V červnu budeme pokračovat filmem Opilí láskou, který vypráví příběh starého mládence Barryho Egana (Adam Sandler). Toho nervově ničí soužití se sedmi sestrami a k tomu se mu nedaří najít tu pravou. Vše se však změní ve chvíli, když se ve dveřích jeho kanceláře objeví sympatická Lena (Emily Watsonová) a požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona získal na MFF v Cannes 2002 cenu za režii. (Oficiální text distributora)

KIN8 – to jsou projekce pro každého, kdo chce vidět filmy jinde nevídané a slyšet repliky jinde neslýchané. K filmu si můžete dát víno / limču / pivko a přivést i psa. Výběr filmu je na nás, výběr občerstvení na vás. 8smičkové kino je pro všechny filmomily to pravé.