En

Komentovka pro děti (8+)

So 23.11.2019
14.00

Tahle rodinná dílna v 8smičce bude speciální, hlavně pro děti (8–14 let)! Jenom pro ně bude komentovaná prohlídka výstavou Retina: Možnosti malby (1989–2019), kde se společně vydáme na výpravu do toho čuprového světa umění, kde nic není nemožné a všechno je možné. A děti tohle vědí nejlíp. Povíme si příběhy o umělcích, kteří namalovali všechna ta zajímavá díla a projdeme si výstavu křížem krážem, dílo po díle. Budeme společně tvořit a hledat odpovědi na otázky, co je to vlastně obraz? Objevovat čím vším můžeme malovat? Jak se na obrazy díváme a jak moc jsou důležité barvy? Procházka společně s českými a slovenskými malíři po jejich tvorbě. Průvodkyněmi budou Andrea Koronthályová a Lenka Kavříková. 

Prohlídka je určená pro děti starší 8 let, které se nebojí bez mámy a táty, protože ti budou mít na chvíli volno od rodičování. Z důvodu velkého zájmu je potřeba si své místo zamluvit na info@8smicka.com. A pozor – tentokrát program začíná přesně ve 14.00 na rozdíl od pravidelného formátu rodinných dílen, kdy se můžete připojit kdykoliv, tak nemeškejte. Program bude na 90 minut. Vstupné na prohlídku je 88 Kč á dítě. 

Sobotní dílny v 8smičce navazují na aktuální výstavu Retina: Možnosti malby (1989–2019). Pro děti máme připravený i zábavný pracovní list, kdy se z nich stanou velcí umělci a budou tvořit svoje vlastní umělecké dílo. Pomocnou ruku jim nabídnou jejich zkušenější kolegové, kteří už svá díla vystavují a mají s tvorbou větší zkušenost. To děti koneckonců uvidí na vlastní oči ve výstavě.