En

Komentovka Bylo nebylo nebylo bylo: Sklo

So 08.08.2020
15.00

Komentovaná prohlídka je jednou z akcí, na které oslavíme celosvětový svátek 8smičky.

Marcela Straková, výkonná ředitelka 8smičky, a Kamila Huptychová, kurátorka výstavy, vás osobně provedou výstavou Bylo nebylo nebylo bylo: Sklo. Dozvíte se všechno nejen o výstavě, ale i o samotných umělcích a jejich dílech, a kromě toho se můžete těšit na spoustu zákulisních informací.

Vstup na komentovanou prohlídku je v rámci vstupného na výstavu 8,- Kč. Na komentovanou prohlídku je doporučená rezervace na info@8smicka.com.

Marcela Straková (*1977), vystudovala anglistiku-amerikanistiku a dějiny umění na Masarykově univerzitě v Brně. Na stáži ve švédském Lundu se věnovala sociolingvistice a kurátorství. Před 8smičkou působila v Národní galerii, na Nové scéně Národního divadla, vedla České centrum ve Stockholmu a festival scénografie Pražské Quadriennale. Žije v Praze a v Humpolci společně se svojí fenkou Vanilou.

Kamila Huptychová (*1993) je absolventkou bakalářského oboru Dějiny umění na FF UK a v současné době dokončuje magisterské studium Teorie a dějin moderního a současného umění na UMPRUM. Příležitostně se věnuje kurátorství a umělecké kritice a v posledním roce zajišťovala provoz Galerie NIKA, která se nachází v atypickém prostředí vestibulu pražského metra.