En

Hlína, pastelky a štětec #4

Čt 22.08.2019
08.00–16.00

První (8smičkový) příměstský tábor. 5 srpnových dní plných umění a tvoření pro děti. Společně se vydáme na výpravu do toho čuprového světa umění, kde nic není nemožné a všechno je možné. A děti tohle vědí nejlíp. Budeme malovat, kreslit, modelovat, tisknout, stříhat, lepit – prostě se z nás na pár dní stanou umělci na plný úvazek.

Každý den si zkusí děti něco nového. Čtvrtý den bude patřit jim, lektorce Marianě Dočekalové a hliníku, který se odstěhoval do Humpolce. Zjistíme, co je to hliník? Jak se vyrábí a zpracovává? Co všecho se z něj vyrábí? A umím i já vyrobit z hliníku sochu? Má každá socha truhlu, která ji chrání před poničením? Celý den budeme zkoumat materiál hliník, jeho historii, výtvarné možnosti a budeme úzce navazovat na díla na výstavě. Budeme s materiálem experimentovat, zkoumat, přetvářet do soch a snímat otisky.

Celým týdnem děti provedou čtyři lektorky: studentka umění Hana Sommerová, keramička Helena Giras Kozáková, edukátorka Mariana Dočekalová a umělkyně Tereza Říčanová. Čtyřlístek doplní Aneta Štěpánková, lektorka edukačních programů v 8smičce a pedagožka. 

Spojujícím tématem je Vysočina a aktuální výstava Vrchovina, krabatina, mrchovina: Solitéři Vysočiny, děti tak poznají svůj kraj křížem krážem a z trochu jiné perspektivy. 

PRAKTICKÉ INFO:
Kdy: 19.-23.8., každý den od 8.00 do 16.00
Kde: zóna pro umění 8smička + blízké okolí
Pro koho: pro děti od 6 do 12 let
Cena: 1800 Kč (v ceně jsou veškeré pomůcky a výtvarné potřeby, také oběd a svačiny)
Denní program: 
8.00 – 11.00 = tvoření a výtvarné aktivity
11.00 – 12.00 = procházka / trocha pohybu / 2x v týdnu jóga pro děti
12.00 – 13.00 = společný oběd
13.00 – 16.00 = tvoření a výtvarné aktivity

Vyplněnou a podepsanou přihlášku je možné zaslat emailem na aneta.stepankova@8smicka.com nebo ji donést přímo k nám. Kapacita je omezená, proto neváhejte.