En

Grafická stopa

Ne 12.05.2019
16.00–18.00

Jednou z dernisážových akcí výstavy Kuna nese nanuk bude workshop Grafická stopa s Táňou Svatošovou, kde spojí tai-chi s kaligrafií a vy tak budete moci prubnout Metodu vědomé stopy pohybu a na chvíli se tak stát japonským samurajem a písmomalířem v jednom.

Workshop nabídne účastníkům pohyb na základě vybraných prvků systémů tai-chi. Následovat bude grafický záznam pohybu na velké formáty (papíru). Jako médium bude použita voda, jako nástroje prsty, dále malé houbičky a štětce a také netradiční nástroje. Grafická stopa bude vedena ve smyslu základních atributu kaligrafického projevu a písma.

Cílem je nabídnout dospělým aktivní prožitek propojení mysli a těla, napodobováním předváděného pohybu a následně jeho výtvarné, grafické stopy. Díky pohybu v  koordinaci s  dechem docíli t zklidnění, uvolnění mysli a těla a hlubší koncentraci. Kultivovat tělesný pohyb a jeho grafický záznam na stopu vědomou – jako základ pro písmo a kaligrafii.
Workshop pro dospělé vychází ze zkušeností seminářů Metody vědomé stopy pohybu akreditovaných MŠMT ČR, které Táňa Svatošová lektoruje.

Workshop je pro všechny, kteří se zajímají o smysluplný vědomý pohyb v  návaznosti na jeho grafickou stopu a kreativitu. Vstupné na workshop je 88 Kč. Doporučujeme si místo zarezervovat na info@8smicka.com.