En

Fotografická přípravka #Eva Bystrianská

Ne 03.04.2022
14:00

8smička je teď díky výstavě Skrze tebe vidím sebe plná fotografických auto/portrétů. Pojďte se společně s námi potkat s fotografy. Tentokrát se těšte na Evu Bystrianskou a její foto přípravku pro všechny!

Chcete fotografovat, ale nevíte si rady se zrcadlovkou? Fotíte stále na funkce automat / krajina / portrét? Tak pak je tenhle workshop přesně pro vás! Pochopení základních funkcí fotoaparátu nastartuje vaši kreativitu. Dozvíte se, jaká je souvislost mezi clonou, časem a citlivostí a jak ovlivňují vzhled snímku. Vyzkoušíte si, jak je možné přistupovat k fotografování krajiny, portrétu nebo zátiší a kdy je dobré použít stativ. Jak pracovat se světlem a změřit expozici. Ukážeme si, proč fotografovat do RAW formátu a jaké možnosti následná editace otevírá. Vezměte si s sebou svoji zrcadlovku a hurá do toho!

Míst je jen pár, takže doporučujeme si to své zarezervovat dopředu na mailu info@8smicka.com. Cena workshopu je 508 Kč.

Eva Bystrianská (* 1972) studovala střední umělecko-průmyslovou školu v Uherském Hradišti, nyní je posluchačkou Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Grafickému designu se věnuje od devadesátých let. Od roku 1995 působí v Jihlavě, spolupracovala s Magistrátem města Jihlavy, pro Jihlavu vytvořila vizuální identitu, publikace, komiksy pro děti, animované spoty či kampaň Jihlava bez odpadu. Graficky i fotograficky se podílela na pěti dílech knihy Ladislava Vilímka I domy umírají vstoje a na dalších knihách.