En

Art plenér #den1

St 01.05.2019
14.00–18.00

Úspěšný kurz kresby a malby opět v 8smičce, tentokrát v dvoudenní plenérové formě. Jarní soustředění před létem. 
 

1.5. 14:00 – 18.00

Den #1 Kresba figury dle modelu/ lektor: Jaroslav Grodl

První den bude průvodcem Jaroslav Grodl, absolvent AVU v Praze, Ateliér prof. Kokolia a prof. Sopka. Jaroslav se věnuje převážně figurální malbě, grafice a ilustraci. Pracuje pod pseudonymy Pure Beauty a Huck Finn.
Jaroslav vybral pro kurz kresbu dle živého modelu ve venkovním prostředí, díky tomu kurzisti budou moci zachytit hru světla a stínu a všemožných barev.
8.5. 14:00 – 18.00
Den #2 Kresba na statku / lektor: Marek Fexa
Průvodcem druhého dne je taktéž absolvent AVU Praha, o svoji tvorbě říká: „Dnes bych ji snad nazval jako oscilaci mezi kresbou a malbou. Kresba mne pomáhá určit, definovat barvu a ta je zřítelnicí-nositelkou obrazového prostoru.“
Pro kurzisty Marek připravil volnou kresbu na statku v srdci Vysočiny, kde většina modelů dlouho nepostojí.
Kurz bude probíhat květnové sváteční středy, tedy 1. a 8. 5. vždy od 14:00 do 18:00, je možné se přihlásit na oba dva dny nebo na každý den zvlášť. V případě zájmu o kurz piště na info@8smicka.com. Míst je málo a rychle mizí, tak neváhejte. Cena za 2 dny je 800,- Kč, cena za 1 den je 408,- Kč. Sraz kurzistů je před 8smičkou, odkud se bude vyrážet na plenér.
Nechceme Vám slibovat, že se z Vás po absolvování kurzu stane Picasso, ale určitě zvládnete rychle naskicovat i pozorně nakreslit početnou rodinu, chatu, strom, řadu domů ve vaší ulici, kočku nebo psa.