En

8MM: Magnolia

Pá 28.02.2020
20.00

Poslední pátek v měsíci patří v 8smičce vždy filmovým projekcím, pro letošní rok dostává nový kabát a vy se tak těšte na filmový klub pro fajnšmekry.

Nové pojetí má za cíl seznámit vás s mistry filmařského oboru, prvním z nich je Paul Thomas Anderson, jehož tvorba ovlivnila 90. léta i první dekádu tohoto století. Celkem si promítneme čtyři filmy a zkusíme tak divákovi pomoci vytvořit ucelený obraz toho, co všechny tato díla spojuje. Stejně jako výtvarní umělci, mají i režiséři svůj jedinečný vizuální styl i oblíbené téma, které však není možné vždy poznat pouze z jednoho díla. Jeho odhalení nám umožní lépe proniknout do podvědomí stvořitele. Paul Thomas Anderson je režisér amerického původu, jenž má na kontě přes 16 celovečerních filmů. 8smičkový filmový klub vám během 4 měsíců nabídne tyto filmy: Magnolie, Opilí láskou, Až na krev a Mistr. Těšte se na létající žáby, ropná pole, erotika po telefonu i scientologii…

V únoru začneme filmem Magnolie. A zde krátká anotace. Divné věci se dějí pořád. Někdy za to možná může souhra životních náhod, jindy lidé, kteří činí omyly, páchají hříchy, konají zlé i dobré skutky. Anebo jsou za vším „nebesa“ hrozící apokalypsou a přitom dávají novou naději a snad i možnost začít znovu. O tom všem vypráví film Magnolia prostřednictvím devíti příběhů, jež se navzájem prolínají v barvité mozaice, propojené televizní znalostní show. Hrdiny jsou umírající otec, televizní producent, jeho mladá žena, slavný syn, učící muže, jak svést a zničit ženy, chlapec s neuvěřitelnou pamětí, ohleduplný ošetřovatel, po lásce toužící policista, muž, jenž byl v dětství považován za génia a těžko se smiřuje se svou upadající existencí, na smrt nemocný moderátor televizní soutěže a ztracená dcera. Ti všichni a jejich blízcí se díky řadě značně absurdních náhod dostávají do nečekaných situací, které mění běh jejich života a vedou je na práh pekla i k novým nadějím… Všechny příběhy se odehrávají v jednom městě a během jednoho dne, místem děje se stala ulice Magnolia vedoucí východozápadně přes losangeleskou předměstskou část San Fernando Valle. (Oficiální text distributora.)

8MM – to jsou projekce pro každého, kdo chce vidět filmy jinde nevídané a slyšet repliky jinde neslýchané. K filmu si můžete dát víno / limču / pivko a přivést i psa. Výběr filmu je na nás, výběr občerstvení na vás. 8smičkové kino je pro všechny filmomily to pravé. 

Chcete u toho být taky? Klik na ZÚČASTNÍM SE na 8smičkovém Facebooku.