En

KIN8: Až na krev

Pá 29.05.2020
20.00

Po dlouhých koronavirových prázdninách jsme zpět, otevíráme 15.5. a těšíme se na vás! Obrazy udržují odstup, visí dva metry od sebe a celou 8smičkou kromě chleba voní dezinfekce. Tak nebojte a hurá k nám.

Poslední pátek v měsíci patří v 8smičce vždy filmovým projekcím, pro letošní rok dostává nový kabát a vy se tak těšte na filmový klub pro fajnšmekry.

Letošní pojetí KIN8 (dříve 8MM) má za cíl seznámit vás s mistry filmařského oboru, prvním z nich je Paul Thomas Anderson, jehož tvorba ovlivnila 90. léta i první dekádu tohoto století. Celkem si promítneme čtyři filmy a zkusíme tak divákovi pomoci vytvořit ucelený obraz toho, co všechny tato díla spojuje. Stejně jako výtvarní umělci, mají i režiséři svůj jedinečný vizuální styl i oblíbené téma, které však není možné vždy poznat pouze z jednoho díla. Jeho odhalení nám umožní lépe proniknout do podvědomí stvořitele. Paul Thomas Anderson je režisér amerického původu, jenž má na kontě přes 16 celovečerních filmů. 8smičkový filmový klub vám během 4 měsíců nabídne tyto filmy: Magnolie, Až na krev, Opilí láskou a Mistr. Těšte se na létající žáby, ropná pole, erotika po telefonu i scientologii…

V květnu budeme pokračovat filmem Až na krev, který se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa, osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty – láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem – ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (Oficiální text distributora)

8MM – to jsou projekce pro každého, kdo chce vidět filmy jinde nevídané a slyšet repliky jinde neslýchané. K filmu si můžete dát víno / limču / pivko a přivést i psa. Výběr filmu je na nás, výběr občerstvení na vás. 8smičkové kino je pro všechny filmomily to pravé.